هتل

علت نوسان قیمت هتل ها در بازه های مختلف چیست؟

علت نوسان قیمت هتل ها در بازه های مختلف چیست؟

تصور کنید برنامه سفر می ریزید و یک هفته پیاپی، گوگل را برای پیدا کردن هتل مورد نظرتان زیر و رو می کنید. ممکن است در طول هفته قیمت های متفاوتی را برای یک هتل ببینید که شما را دچار کلافگی و شوک کند. شاید حتی از این بی نظمی عصبانی شوید. اگر در چنین شرایطی بوده اید، باید به شما بگوییم که این امر غیر عادی نیست و دلایل خود را دارد. اهمیت نوسان قیمت هتل برای مسافران، هتل درسا را بر آن داشت تا در مقاله ای به این موضوع بپردازد.

چه عواملی بر نوسان قیمت هتل اثرگذار هستند؟

پیدا کردن هتل مناسب یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی برای سفر است. یکی از راه های رسیدن به این هدف، جستجوی آنلاین است. شما می توانید هتلی را که امکانات مورد نظر شما را دارد، پیدا کنید. به علاوه رزرو هتلی که قیمت آن با بودجه شما همخوانی بیشتری دارد هم امکان پذیر می شود. نکته دیگر اینکه رزرو آنلاین هتل شما را قادر می سازد تا قیمت ها را با هم مقایسه کرده و یک هتل ارزان و در عین حال استاندارد را انتخاب کنید. اما صرف نظر از همه این موارد، شما درمی یابید که چرا، چه زمان و چگونه قیمت هتل تغییر می کند. در پاسخ به این سئوال که چرا قیمت هتل ها تغییر می کند، باید به عوامل زیر اشاره کرد:
• پر بودن اتاق ها
• موقعیت مکانی هتل مورد نظر 
• نوع اتاقی که رزرو می کنید
• هماهنگی قیمت در میان رقبا
• زمان رزرو هتل چه موقعی از سال است
• تقاضای فصلی برای هتل
در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه عوامل بالا بر نوسان قیمت هتل تأثیر می گذارند؟

پر بودن اتاق ها و میزان تقاضا در برخی فصول سال

موجودی اتاق هتل و تقاضای مشتری بیشترین اثر را بر قیمت هتل دارند. فرض کنید در شلوغ ترین ماه های سال برای سفر مانند تعطیلات عید یا تابستان در جستجوی هتل باشید. یا اینکه رخداد خاصی مانند یک کنفرانس یا مراسم مذهبی مانند محرم در شهر مقصد در جریان باشد. در چنین شرایطی قیمت اتاق های هتل در واکنش به تقاضای بالای مسافران، افزایش خواهد یافت. در مقابل اتاق های هتل را می توان در طول ماه ها یا روزهایی که تقاضا اندک است، با کمترین قیمت رزرو کرد.

هیچ دیدگاهی تاکنون ارسال نشده. اولین دیدگاه را ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *